زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

پوستر ها و تصاویر جالب از حجاب زنان مسلمان

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

پوستر ها و تصاویر جالب از حجاب زنان مسلمان

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: خداوند می‏ فرماید:

< ای فرزند آدم اگر چشمت‏ بخواهد تو را به حرام وادار کند ، من پلک‏ها را در اختیار تو قرار داده ‏ام ؛ پس آن‏ها را فروبند >

طبقه بندی موضوعی

سه شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۰۵:۲۷ ب.ظ

۰

گاف bbc در ترجمه ی مناظره ی "کلینتون" و "ترامپ"

سه شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۰۵:۲۷ ب.ظ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که پرونده جرایم جنسی بیل کلینتون به خودی خود سنگین است، بی‌بی‌سی فارسی نیز با یک اشتباه در ترجمه جرمی دیگر به این جرایم افزود.



بنابراین گزارش، در جریان مناظره دوم دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، آقای ترامپ در پاسخ به حملاتی که در خصوص انتشار یک فایل ویدئویی از حرف‌های سخیف وی در خصوص زنان به دفاع از خود پرداخت. وی در این دفاعیات، ضمن حملات تند به بیل کلینتون، همسر هیلاری و رئیس‌جمهور سابق آمریکا، به داستانی اشاره کرد که به دوران 27 سالگی خانم کلینتون بازمی‌گشت. متن کامل مناظره به زبان انگلیسی اینجا قابل دسترسی است.


ترامپ چنین گفت:

One of the women, who is a wonderful woman, at 12 years old, was raped at 12. Her client she represented got him off, and she’s seen laughing on two separate occasions, laughing at the girl who was raped. Kathy Shelton, that young woman is here with us tonight

ترجمه این بخش از سخنان ترامپ به شرح زیر است:


«یکی از زنان که زن فوق‌العاده‌ای است، در سن 12 سالگی، مورد تجاوز قرار گرفت. وکیل شخص متجاوز که او [هیلاری کلینتون] بود، او را نجات داد و هیلاری کلینتون در دو موقعیت جداگانه در حال خنده دیده شد، خنده به دختری که مورد تجاوز قرار گرفته بود. «کتی شلتون»، امشب در اینجا با ماست.»


داستان کتی شلتون از این قرار بود که در سال 1975 و در 12 سالگی مورد تعرض یک مرد 41 ساله به‌نام «توماس آلفرد تیلور» قرار گرفت. خانم کلینتون که آن زمان 27 سال داشت و حقوق‌دان بود، وکالت تیلور را به عهده گرفت و موفق شد جرم او را از «تجاوز درجه اول» به «لمس غیرقانونی کودک زیر 14 سال» تقلیل دهد. تیلور سپس به یک‌سال زندان محکوم شد که تنها 10 ماه آن را تحمل کرد. تیلور در سال 1992 از دنیا رفت اما خانم شلتون اکنون 54 ساله است.



با این حال، ترجمه بی‌بی‌سی فارسی از این مطلب چنین بود که آقای کلینتون به یک دختر 12 ساله تجاوز کرده است. بی‌بی‌سی فارسی در ترجمه سخنان ترامپ که اینجا قابل دسترسی است (13:47 تا 14:37، آخرین دسترسی فارس در ساعت 20 مورخ 19 مهر 95) گفت: «یکی از اون زنها که یک زن خیلی خوبی بود. 12 سالش اون موقع بیشتر نبود. در سن 12 سالگی مورد تجاوز بیل کلینتون قرار گرفت اما هیلاری کلینتون اجازه داد که اون تبرئه بشه و در 2 مورد به اون دختره خندید ولی اون خانم الان بین ما اینجا هست.» توئیتر بی‌بی‌سی فارسی (تائید شده با تیک آبی) هم این ترجمه را تائید می‌کند (عکس فوق).


اشتباه بی‌بی‌سی فارسی باعث شد تا برخی رسانه‌های فارسی‌زبان داخلی هم به اشتباه افتاده و از تجاوز کلینتون به دختری 12 ساله خبر دهند.



به نقل از : فارس